Dieta zgodna z grupą krwi.

Dieta zgodna z grupą krwi.

Dieta zgodna z grupą krwi ma swoich założeniach zapisane, iż w każda grupa krwi ma zapisane w genach po przodkach najlepszy sposób odżywiania, zarówno pod względem potencjalnego odchudzania, jak i zdrowego stylu życia.

Dieta zgodna z grupą krwi pozwala na spożywanie wielu różnych produktów, nie jest to monotonna dieta, przy czym odchudzanie nie jest szybkie, ale zmniejszamy ryzyko efektu jo-jo.

Dieta wg grupy krwi – zalecenia dietetyczne.

Dieta zgodna z grupą krwi AB.

Według przedmiotowej diety osoby z grupą krwi AB są stworzeniu do jedzenia mięsa, niestety ich organizmy nie trawią go właściwie i tym samym jest magazynowane w naszych organizmach w postaci tłuszczu. Dlatego, aby odpowiednio dbać o swój wygląd osoby z grupą krwi AB powinny ograniczyć spożywanie mięsa i w to miejsce wprowadzić więcej warzyw.

Zalecane produkty:
ryż brązowy,
mąka żytnia,
napoje mleczne fermentowane,
soja,
zielona herbata,
większość warzyw i owoców,
wodorosty.

 

Niezalecane produkty:
czerwone mięso,
nasiona i pestki,
kasza gryczana,
masło,
pełnotłuste mleko,
banany,
pomarańcze.

Plusami odżywianie według powyższych zaleceń jest z pewnością możliwość przygotowanie pełnowartościowych dla naszego organizmu posiłków. Niestety eliminacja czerwonego mięsa, może powodować zmniejszenie dostarczenie do naszego organizmu żelaza, a jego brak może prowadzić do anemii.

 

Dieta wg grupy krwi 0

Dieta zgodna z grupą krwi 0.

Dieta wg grupy krwi 0 zakłada, iż organizm osób z tą grupą krwi potrzebuje białka zwierzęcego, przy czym trawi go doskonale. Niestety osoby te nie powinno spożywać gluteny znajdującego się w pszenicy. Z diety powinna zostać wyeliminowana nie tylko większość produktów zbożowych, ale również produkty mleczne.

Zalecane produkty:
wodorosty,
ryby i owoce morza,
sól jodowana,
banany,
czerwone mięso,
kapusta włoska,
szpinak,
brokuły,
papryka czerwona.

Niezalecane produkty:
ziemniaki,
soczewica,
brukselka,
kalafior,
pestki słonecznika,
napoje typu cola, mocna czarna herbata,
piwo,
alkohol wysokoprocentowy.

Plusami tej diety jest włączenie do diety ryb, które są wartościowym źródłem białka zwierzęcego. Ponadto dostarczamy organizmowi wapnia, a właśnie kwestia wapnia może stanowić problem w ramach tej diety, gdyż wyeliminowanie nabiału powoduje, iż nie dostarczamy odpowiednią ilość go do organizmu. Eliminacja natomiast produktów zbożowych powoduje, iż organizm może otrzymywać zbyt małą ilość magnezu, cynku, żelaza, a także błonnika. Niestety eliminacja tych produktów jest dużym minusem tej diety.

 

Dieta dla grupy krwi A

Dieta dla grupy krwi A

Osoby z grupą krwi A muszą z diety całkowicie wykluczyć mięso i jego produkty. Jedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego spowalnia u nich metabolizm i gromadzą zapasy tłuszczu w organizmie. Problemem dla tych osób jest również nabiał, który jest słabo trawiony, a zawarte w nich nasycone tłuszcze prowadzą do otyłości i cukrzycy. Dieta wg grupy krwi A to pewnego rodzaju dieta wegetariańska.

Zalecane produkty:
oliwa,
większość warzyw,
ananasy,
śliwki,
wiśnie.

Niezalecane produkty:
mięso,
nabiał,
krewetki,
niektóre ryby,
papryka czerwona,
ziemniaki,
napoje gazowane,
piwo.

Dieta osób z grupą krwi A bogata jest w warzywa strączkowe, które są pewnego rodzaju alternatywą dla niskiego spożycia mięsa. Niestety powoduje, iż nasz organizm może otrzymywać w codziennym jadłospisie zbyt małą ilość żelaza, wapnia, białka, witamin z grupy B.

 

Dieta dla grupy krwi b

Dieta dla grupy krwi B

W ramach tej diety na nasz organizm źle będą wpływać rośliny strączkowe, niektóre ziarna i nasiona jak na przykład gryka, kukurydza. Szkodliwy jest też gluten pochodzący z pszenicy.

Zalecane produkty:
większość warzyw,
mięso,
kefir,
twarogi,
oliwa,
zielona herbata.

Niezalecane produkty:
drób,
soczewica,
krewetki,
orzechy,
siemię lniane,
oleje roślinne,
pszenica,
mąka żytnia,
ryż,
pomidory.

Jest to dieta w miarę zrównoważona z uwagi, iż dostarczamy produktów, które sprawiają, że nasz organizm sprawnie funkcjonuje. Oczywiście wykluczenie pewnych produktów z naszego jadłospisu w postaci orzechów, pestek, masła, pomidorów może sprawiać pewne problemy dla naszego organizmu.

Dieta według grupy krwi – PODSUMOWANIE.

 

Dieta według grupy krwi – PODSUMOWANIE.

Musimy pamiętać, iż skuteczność diety nie została w pełni potwierdzona, a jak widać w powyższych opisach, wyeliminowanie pewnych produktów, może wpłynąć niewłaściwie na nasze organizmy. Dlatego musimy ostrożnie podchodzić do tej diety.

Oczywiście zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tej diety w komentarzach lub na naszym forum internetowym.

One comment

  • Karol Warszawa

    Dzisiaj chyba bardziej czynniki społecznościowe powinny być bardziej brane pod uwagę, niż kwestie grupy krwi. Oczywiście to tylko moje zdanie, ale chyba za wiele się nie mylę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *