Dieta South Beach – zasady, przepisy, opinie, jadłospis

dieta south beach

Dieta South Beach jest bezpiecznym sposobem odchudzania polegającym na rozróżnieniu produktów złych – zakazanych do spożycia, a produktów, które możemy spokojnie spożywać. Przy tej diecie bowiem mamy nauczyć się spożywać właściwe tłuszcze i węglowodany. Dzięki temu mamy szanse na uniknięcie efektu jo-jo i zyskanie właściwej masy ciała na całe życie. Oczywiście warunkiem jest stosowanie się do zasad diety przez całe życie.

Dieta South Beach nazywana jest inaczej jako dieta plaż południowych, Określana jest ona jako sposób odżywiania, który ma gwarantować spadek masy ciała, przy jednoczesny utrzymaniu tej masy po skończonym odchudzaniu.

Dieta South Beach zasady

Dieta South Beach opracowana została przez dr. Arthura Agatstona i składa się z 3 etapów.
I faza ma na celu przygotowanie organizmu i uwolnienie go od zależności od cukru, trwa 2 tygodnie i z reguły w tym czasie następuje gwałtowny spadek masy ciała, co najmniej kilka kilogramów.
II faza jest etapem przejściowym, w którym wprowadza się dobre węglowodany.
III faza to w zasadzie dieta na całe życie, najmniej restrykcyjna.

W ramach posiłków jemy normalne porcje wołowiny, kurczaka, indyka, ryb czy owoców morza. Do tego dochodzą warzywa, a także jajka, ser. Produkty te mogą być doprawiane prawdziwą oliwą. W ramach diety South Beach spożywa się 3 posiłki, które mają na celu zaspokojenie naszego głodu, aby nie mieć chęci podjadania tych niedozwolonych produktów. Możliwe są przekąski, ale ze ściśle określonych produktów.

Dieta South Beach efekty stosowania

W ramach stosowania tej diety w ciągu pierwszych kilku tygodni możemy stracić od 4 do nawet 6 kilogramów. Przyjmuje się, iż dzięki tej diecie można schudnąć 15 kg. Jednak możliwe jest zastosowanie innej diety odchudzającej w ramach diety South Beach, a mianowicie diety 1000 kcal lub jej odpowiedników (1200 kcal, 1500 kcal, …), zależnie od naszego dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Dieta South Beach nie kładzie nacisku na ograniczanie ilości kalorii, ale na ograniczanie produktów powodujących przybieranie wagi. Połączenie diety South Beach z w/w dietą powoduje dostarczanie również mniejszej ilości kalorii w ramach spożywanych dozwolonych posiłków. Połączenie jednak tych diet wskazane jest jednak dopiero najwcześniej od etapu 2. Efekty zastosowania wtedy tych diet mogą być naprawdę imponujące.

dieta south beach przepisy

Dieta South Beach produkty zalecane i zakazane.

Dieta South Beach – Faza I

Produkty zalecane:

polędwica wołowa i wieprzowa
kurczak
indyk
wszystkie rodzaje ryb i owoców morza
cielęcina
mięso mielone
sery (żółte, wiejskie, topione, śniadaniowe, twaróg, feta)
orzechy (laskowe, pistacje, orzeszki ziemne)
jajka
warzywa (szparagi, fasola, brokuły, kalafior, seler, ogórki, sałata, szpinak, cukinia, pieczarki, pomidory)
tłuszcze (oliwa, olej)
przyprawy i zioła
ze słodyczy zalecane są tylko herbatniki.

Produkty zakazane:
skrzydełka drobiowe
mięso gęsi oraz kaczki
wątroba i żeberka wołowe
pierś cielęca
ser brie i inne tłuste sery
warzywa: buraki, kukurydza, marchewka
wszystkie owoce i soki owocowe
wszystkie produkty z dużą ilością skrobi (pieczywo, ryż, makaron, ziemniaki)
mleko
lody
jogurty
alkohol

South beach dieta – Faza II

Produkty zalecane to produkty z fazy I do których można dodać n/w produkty jednak należy je wprowadzać stopniowo i w małych ilościach. Dodanie tych produktów w ilościach przed rozpoczęciem diety South Beach może spowodować zatrzymanie odchudzania.

owoce (jabłka, jagody, winogrona, mango, brzoskwinie, pomarańcze, grejpfruty)
mleko chude i jogurty odtłuszczone
pieczywo ciemne
musli
makaron ciemny
ryż brązowy, dziki

Produkty zakazane:
białe pieczywo
biały makaron i ryż
ryżowy chleb
ziemniaki
buraki
marchewka
kukurydza
banany
ananasy
rodzynki
arbuzy
soki owocowe
owoce z puszki
miód i dżem
lody

Dieta South Beach – Faza III

Dla tej fazy nie ma listy produktów zalecanych i zakazanych. Możesz jeść wszystko, co mieści się w założeniach diety South Beach, czyli najlepiej produkty zalecane, ograniczając lub eliminując te produkty zakazane. W praktyce po prostu zachowaj rozsądek, odżywiaj się zdrowo i wybieraj pokarmy o niskim indeksie glikemicznym.

W ramach ostatniego etapu musimy zwracać przede wszystkim uwagę na utrzymaniu wymarzonej wagi ciała. Podstawą jest stosowanie w spożywanych potrawach składników o indeksie glikemicznym nieprzekraczającym 60. Trzeba postarać się możliwie dokładnie dopasować codzienny jadłospis do indywidualnych potrzeb i upodobań. Do jadłospisu można dodawać różne produkty, ale trzeba przyglądać się, które z nich zwiększają naszą wagę. Gdy jakiś produkt powoduje, iż chce nam się jeść więcej, musimy go wyeliminować i w jego miejsce wprowadzić coś innego.

south beach dieta

Dieta South Beach jadłospis

Jadłospis należy ustalać zgodnie z założeniami diety. Nie ma jakiś specjalnych wskazań, czy przeciwwskazań odnośnie dzisiaj jem to jutro co innego. Należy trzymać się zasady 3 posiłków, maksymalnie 2 lekkich przekąsek i produktów, z jakim możemy przygotowywać posiłki. Przepisy na potrawy mogą być standardowymi przepisami, jednak jak wyżej to zapisano pod warunkiem, iż dany przepis nie zawiera jakichś produktów zakazanych.

Wtedy nasz jadłospis, nasze przepisy będą zgodne z założeniami diety, która może nam przynieść ostateczne pozbycie się zbędnych kilogramów.

dieta south beach opinie

Dieta South Beach opinie

Opinie na temat tej diety są w wielu przypadkach pozytywne. Należy jednak pamiętać o jej zasadach. Odstępstwa od diety South Beach nie doprowadzą do osiągnięcia pozytywnych rezultatów.

Zawsze możesz porozmawiać na ten temat na naszym forum w odpowiednim dziale, zadać pytanie, podzielić się spostrzeżeniami: http://www.forum.mojadieta.pl/forum-dieta-south-beach

7 komentarzy

 • Janka

  Moim zdaniem dieta soutch beach jest dobrym rozwiązaniem, jednak zastanawia mnie połączenie jej z innymi dietami. Czy tylko 1000 kcal czy może coś innego można tutaj wykorzystać?

  Jakoś nie mam ochoty liczyć kalorii a to co proponuje dieta soutch beach czyli odstawienie pewnej grupy produktów bardzo mi odpowiada.

 • Zośka

  Nie wiem jednak czy dieta sout beach to coś dobrego jak tutaj się pisze. W końcu ograniczamy jakieś tam produkty, ilość kilogramów jakie można zrzucić jest dość ograniczona, więc nie jest ona dla każdego.

  Do tego łączenie jej z innymi dietami. Formalnie trzeba by przyjąć założenie jakiś diet i stworzyć osobną diete, a nie robić to samemu. Wtedy do niczego dobrego to nie prowadzi. Dieta sout beach może by się nadawała do takiego połączenia, ale do stosowania samoistnego raczej nie.

 • kasia

  Zastanawia mnie jedna kwestia – dieta South Beach przepisy na jakieś konkretne danie czy istnieją. Mamy zakres produktów do stosowania, ale właśnie jakieś ciekawe przepisy które można by było zastosować przy stosowaniu tej diety.

  Może wstawicie do tego artykuły ciekawe propozycje do wykorzystania w ramach stosowania w tej diecie. dieta south beach przepisy z pewnością ma do zastosowania, które spełnią jej wymagania i nie jednej osobie przypadną do gustu w ramach jej odchudzania i stosowanej diety.

 • Wrenika

  Interesuje mnie pewna kwestia dieta south beach przepisy 1 faza, czyli jak najlepiej przygotować mięso w ramach tej 1 fazy. Zna ktoś może jakieś ciekawe przepisy do zastosowania, dzięki którym można stosować dietę bez problemu, iz zastosuje się jakiś składnik niezalecany.

  Może też administracja strony stworzyła by takie temat – dieta south beach przepisy 1 faza. Wielu osobom z pewnością pomogło by to przy wyborze i stosowaniu diety south beach.

 • Daria

  Dieta south beach efekty jej stosowania, czy są faktycznie takie jak podano w przedmiotowym opisie. Czy ktoś może to potwierdzić, czy jest tak faktycznie, ewentualnie co zrobić aby efekty były jeszcze lepsze. Interesuje mnie bowiem dieta south beach efekty jej stosowania są przynajmniej w tym opisie takie jakie bym chciała osiągnąć, ale lepiej zapytać osoby które już miały do czynienia z tą dietą.

 • Roman

  Efekty diety South Beach są realnymi efektami do osiągnięcia. taki spadek wagi jest w miarę naturalny i normalny. Jeśli chcemy aby efekty były jeszcze lepsze, musimy po pierwsze na pewno bardziej się pilnować, sprawdzać ilość kalorii i ograniczyć je do takiej ilości jakie nasz organizm potrzebuje do codziennego normalnego funkcjonowania. Wtedy wszystko będzie przebiegała tak jak sobie zaplanowaliśmy.

 • Mirabellka987

  Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak chcecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w goglu; odchudzanie przed i po by sasetka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *