Dieta na zdrowe włosy.

Dieta na zdrowe włosy.

Dla nie jednej z nas problemem jest posiadania pięknych i zdrowych włosów. Zdrowe włosy stanowią nasz doskonały atut, jednak jak pokazuje życie nie każda z nas ma takie szczęście, że je posiada.

Dlatego zapraszam do zapoznania się z tym artykułem, gdzie poznasz sekret diety na zdrowe włosy, która sprawi, iż twoje włosy będą wyglądały pięknie, zdrowo, czyli tak jak chcesz.

Na początek musisz wiedzieć, iż preparaty do włosów często działają tylko na zewnętrzną część włosa. Wzmocnienie ich od wewnątrz można poprzez odpowiednią dietę, która przyczynia się do wzrostu zdrowych włosów.

Włosy – co im szkodzi.

Na stan naszych włosów ma wpływ wielu czynników. Źle na nie wpływają przede wszystkim stres, niewłaściwa dieta, osłabienie organizmu, anemia, nieodpowiedni styl życia.
Włosy zbudowane są z białka i składników mineralnych i gdy czegoś brakuje w naszym organizmie ma to wpływ na nasze włosy. Staja się one słabe, łamliwe i pozbawione połysku.

Włosy – co im szkodzi.
Wśród błędów żywieniowym mających wpływ na kondycje naszych włosów musimy wyróżnić:
– picie dużych ilości mocnej kawy oraz herbaty;
– częste spożywanie nawet niewielkiej ilości alkoholu;
– częste spożywanie potraw zawierających nasycone tłuszcze zwierzęce czyli frytek, fast-foody;
– nadmierne spożywanie cukrów, słodyczy, białego pieczywa, niektórych owoców jak banany i winogrona;
– nadmierne spożywanie warzyw takich jak szczaw, botwinka i rabarbar.

Zdrowe włosy – zalecane produkty.

Jeśli chcemy mieć piękne i zdrowe włosy, powinniśmy do naszej codziennej diety włączyć produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, białko, witaminy A, D oraz witaminy z grupy b, gdzie związki te korzystnie wpływają na stan włosów oraz ukrwienie skóry głowy. Najlepszym źródłem tych składników są oczywiście ryby morskie.
Oczywiście dobrymi źródłami witamin oraz składników mineralnych są warzywa takie jak marchew, rośliny strączkowe, orzechy, szpinak i brokuły. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie spożywać nadmiernej ilości szpinaku, gdyż efekt może buc odwrotny od zamierzonego.
Orzechy powinny na stałe wejść do jadłospisu, gdy mamy problemy z włosami z uwagi na zawartość cynku, który jest niezbędny, gdy mamy problemy z utratą włosów.

Zdrowe włosy – zalecane produkty.

Niedobór żelaza najlepiej do naszej diety włączyć takie produkty jak czerwone mięso w postaci wołowiny, cielęciny, kaczki, a także kakao, suszone morele, brokuły, fasolka szparagowa, kasza gryczana i jaglana.
Dieta na zdrowe włosy powinna zawierać również białko, zawarte w mięsie drobiowym, rybach, nasionach roślin strączkowych, nabiale oraz jajach.

Zbilansowana dieta na włosy

Musimy pamiętać, iż w przypadku diety na zdrowe włosy najważniejsza jest różnorodność oraz odpowiednie zbilansowanie. Dieta na włosy powinna być zbilansowana, czyli powinny znaleźć się w niej różne składniki odżywcze. W ramach naszego jadłospisu musimy spożywać owoce, warzywa, chude mięso, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, orzechy, tłuste ryby oraz nisko tłuszczowy nabiał.
Trzeba zdać sobie sprawę, iż powiązania pomiędzy naszą codzienną dietą a wyglądem naszych włosów jest bardzo mocne. Właściwie przygotowany plan posiłków, jadłospis stanowi bardzo ważny element w naszej codziennej walce o piękne, zdrowe i mocne włosy.

Zbilansowana dieta na włosy
Zbilansowana dieta pomaga nam działać na nasze włosy od wewnątrz, dzięki czemu stają się one mocniejsze, wyglądają lepiej. Oczywiście nie możemy spodziewać się, że stan ten natychmiast się poprawi. Jednak możemy dzięki odpowiedniej diecie zahamować wiele procesów szkodliwych dla naszych włosów i odpowiednio poprawić ich stan.

Musimy jednak pamiętać, że jeśli twoje włosy są cienkie i delikatne, nigdy nie będziesz mieć grubych włosów. Zbilansowana dieta zawierająca produkty pozytywnie wpływające na włosy może jednak poprawić ich stan.

W przypadku wypadania włosów może koniecznym być wizyta u lekarza, gdyż przyczyny w tym zakresie mogą być różne. Oczywiście dieta na włosy wpłynie pozytywnie na nie, jednak w przypadku, gdyby problem nie ustępował, niezbędna będzie konsultacja lekarska.

One comment

  • Zosia

    Zdrowe włosy zawsze liczą sie dla ans kobiet, a dieta na zdrowe włosy to na pewno coś co sprawi, iż nasze włosy będą wyglądały właściwie i odpowiednio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *