Dieta Karolci – czyli skuteczne kobiece odchudzanie!

Dieta Karolci – czyli skuteczne kobiece odchudzanie!

Skuteczne kobiece odchudzanie sprawia, iż nie jedna z nas zastanawia się nad odpowiednim wyborem diety, tak aby ta skuteczność była pewna i przyniosła wymarzony efekt. Dieta Karolci to właśnie taka dieta, która zadziałała na bohaterkę kolejnego odchudzania opublikowanego na naszym portalu.

Dieta Karolci – czyli skuteczne kobiece odchudzanie!

Jak każda kobieta moje odchudzanie to czasami spore wyzwanie, wiele wyrzeczeń oraz wiele prób, których celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Dlatego zaczęłam się zastanawiać co zrobić, aby osiągnąć wymarzony efekt, a mianowicie zrzucenie 10 kg w ciągu 2 miesięcy. Niestety nasz styl życia często uniemożliwia właściwe podejście do naszego odchudzania i trzeba wybrać coś takiego, co za bardzo nie będzie ingerowało w nasze życie.

Dlatego w ramach swojej diety postanowiła połączyć dwie diety w jedną i stworzyć taką swoją dietę Karolci. Co zrobiłam. Wiadomo, że aby schudnąć musimy zmniejszyć ilość spożywanych kalorii i dlatego postanowiłam skorzystać z diety 1000 kalorii jednak w jej modyfikacji w postaci 1500 kalorii z uwagi na mój styl życia i zapotrzebowanie na kalorie. Przy okazji jako element dodatkowy została dołączona do tego dieta South Beach w tym zakresie, iż z dotychczasowego jadłospisu wyłączone zostały produkty zakazane w ramach I fazy, a mianowicie:

skrzydełka drobiowe
mięso gęsi oraz kaczki
wątroba i żeberka wołowe
pierś cielęca
ser brie i inne tłuste sery
warzywa: buraki, kukurydza, marchewka
wszystkie owoce i soki owocowe
wszystkie produkty z dużą ilością skrobi (pieczywo, ryż, makaron, ziemniaki)
mleko
lody
jogurty
alkohol

dieta karolci jadłospis

Pozostałe produkty postanowiłam jeść w ramach trzech posiłków dziennych, ale w takim zakresie, aby dzienna dawka kalorii nie przekraczała 1500. Oczywiście jest to mały problem przy takiej diecie z uwagi, iż każdy posiłek musi być ważony, sprawdzany w tabelach kalorycznych, przeliczane na ilość kalorii pod względem swojej wagi. Nie da się ukryć, było to trochę uciążliwe, jednak w ostateczności można się do tego przyzwyczaić. Oczywiście bardzo ważne, aby nie skusić się na coś w pracy czy na mieście, gdyż może to zaburzyć naszą ilość kalorii, jaką możemy zjeść.

Oczywiście trzeba kupić małą wagę kuchenną, założyć dziennik, aby notować, co jemy, w jakiej ilości i czy nie przekracza to dziennej ustalonej wartości kalorii. Nie miałam ustalonego jadłospisu, gdyż uważam, iż w diecie nie możemy iść na monotonność posiłków, gdyż wtedy dieta się nudzi. Jadłospis musi być urozmaicony i jesteśmy wtedy w stanie wytrwać w stosowanej przez nas diecie.

Aktywność fizyczna, a moja dieta Karolci.

Aktywność fizyczna, a moja dieta Karolci.

Oczywiście to jest niezbędne. Bez odpowiedniej aktywności fizycznej nie będziemy mogli odpowiednio podchodzić do naszego ciała i nie spalimy nadmiaru kalorii, nie wytworzymy dodatkowych mięśni, które będą spalały nasze kalorie.

Każda aktywność jest dobra, jednak ja postawiłam na 1 godzinę basenu w tygodniu, 1 wizytę na fitness. Do tego codzienny spacer lub trucht tak około 3 km dziennie, z czasem zwiększając do 5 km. To mi wystarczyło do osiągnięcia zamierzonych rezultatów.

Dieta Karolci – efekty stosowania.

Dieta Karolci – efekty stosowania.

O to pytamy i szukamy zawsze, gdy interesujemy się jakąś dietą. Mnie moja modyfikacja wymienionych wcześniej diet przyniosła efekt w postaci zrzucenia 10 kg w dwa miesiące, co uważam za dobry rezultat.

W chwili obecnej staram się trzymać mojego jadłospisu, z którego wyeliminowałam produkty zabronione, jednak nie przestrzegam już tak rygorystycznie zaleceń co do ich kaloryczności.

Niestety oprzędzając pytania o zdjęcia – nie mogę się nimi pochwalić ze względów zawodowych, ale ocenę tej diety, czy działa pozostawiam każdej z Was. Ja jestem zadowolona z jej efektów i polecam właśnie takie połączenie tych dwóch diet, a z pewnością pozwoli to każdej z Was osiągnąć wymarzone efekty i odchudzanie stanie się banalnie proste.

Podziel się z nami twoją historią odchudzania, czy stosowania diety i prześlij nam ją poprzez formularz kontaktowy lub napisz na naszym forum internetowym.

One comment

  • Żyrafka

    Skuteczne kobiece odchudzanie jest tym czego każda z nas pragnie. Czy dieta Karolci jest tym rozwiązaniem? Mozna się oczywiście zastanowić, ale odpowiedź każda z nas musi dać sobie sama.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *