Dieta hollywoodzka – zasady, jadłospis, opinie

dieta hollywoodzka

Dieta hollywoodzka jest to dieta niskokaloryczna z bardzo duża ilością owoców oraz warzyw. Zasady diety hollywoodzkiej nakazują całkowite wyeliminowanie takich produktów jak; mleko, cukry, jaja, tłuszcze zwierzęce, pieczywo białe, kawę, alkohol oraz z przypraw całkowite ograniczenie soli.

Dozwolone są świeże maliny, brzoskwinie, śliwki, wiśnie, ananasy czy truskawki. Te produkty należy jeść w pierwszym tygodniu diety.

Dieta hollywoodzka efekty stosowania.

Dieta hollywoodzka pozwoli nam w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów. Możliwe jest zrzucenie nawet około 6 kg w przeciągu 3 tygodni. Niestety przyjmuje się, iż nie powinna być stosowana dłużej niż 3-4 tygodnie, więc to jest maksymalna ilość kilogramów, jakie możemy zrzucić.

Jest to więc dieta dla osób mających niewiele kilogramów do zrzucenia.

 

dieta hollywoodzka jadłospis

Dieta hollywoodzka jadłospis

Jak już wyżej zostało podane, dieta hollywoodzka nakazują całkowite wyeliminowanie w pierwszym tygodniu takich produktów jak; mleko, cukry, jaja, tłuszcze zwierzęce, pieczywo białe, kawę, alkohol oraz z przypraw całkowite ograniczenie soli.
W pierwszym tygodniu stosowania diety jemy tylko owoce. Dozwolone są świeże maliny, brzoskwinie, śliwki, wiśnie, ananasy czy truskawki.  Musimy również przestrzegać zasady, iż ogólna ilość owoców w ramach tego tygodnia nie powinna przekraczać 1200-1500 kcal na dzień.

Podczas drugiego i trzeciego tygodnia dieta hollywoodzka pozwala na urozmaicenie jadłospisu o pieczywo, mięso, sery oraz ryby.

Przykładowy jadłospis od drugiego tygodnia:

– I śniadanie: pomarańcza, garść dowolnych owoców;
– II śniadanie: 2 kromki pieczywa, 100 g chudego sera białego, kilka łyżek ziaren pszenicy z miodem, jogurtem i orzechami laskowymi;
– Obiad: 150 g gotowanego lub duszonego kurczaka, sałatka z pomidora i ogórka, kromka chleba;
– Podwieczorek: jogurt naturalny;
– Kolacja: kromka pieczywa, plaster chudej wędliny.

W ramach tej diety istotna role odgrywają przerwy pomiędzy posiłkami. Przerwa pomiędzy jedzeniem owoców powinna oscylować w granicy jednej godziny, natomiast pomiędzy owocami a mięsem około dwóch godzin. Konieczne jest też przestrzeganie zasady jedzenia niewielkich porcji i picia odpowiedniej ilości płynów.

Dieta hollywoodzka wady.

Powoduje ona zbytnie ograniczenie składników odżywczych i nie powinna być stosowana dłużej niż 3 – 4 tygodnie. Dlatego tez efekty stosowania nie są dość imponujące. Ponadto musimy lubić owoce i warzywa. Monotonny pierwszy tydzień, w którego ramach możemy jeść tylko owoce.

dieta hollywoodzka opinie monroe

Marylin Monroe

Dieta hollywoodzka opinie.

Dietę jak można przeczytać w wielu opracowaniach stosowały ja Marylin Monroe czy Elizabeth Taylor. Wiemy, jak one wyglądały, więc to jest jedna z wielu pozytywnych opinii na temat tej diety.

Osoby ją stosujące wystawiają jej opinie pozytywne, jednak problemem jest pierwszy tydzień jej stosowania i niestety krótki czas stosowania.

 

Twoja opinia też jest ważna. Podziel się opinią na temat tej diety w komentarzu do tego wpisu lub w ramach naszego forum http://www.forum.mojadieta.pl/forum-dieta-hollywoodzka

One comment

  • Olka

    Dieta hollywoodzka opinie ma takie jak sami napiszemy w internecie. jeśli stosowały je wymienione osoby to musiał być bardzo dawna, czyli nie wiadomo, czy faktycznie ona działa, bo by się więcej na jej temat pisało mówiło. Tak więc chyba nie do końca jest taka dobra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *