Dieta Cambridge – Program Odchudzania Cambridge

Dieta Cambridge - Program Odchudzania Cambridge

Dieta Cambridge nazywana fachowo Program Odchudzania Cambridge opiera się na połączeniu gotowych, niskokalorycznych produktów Cambridge z naszymi normalnymi posiłkami.

Dieta Cambridge oparta jest na 6 stopniach energetycznych, które mają zredukować naszą masę ciała, ustabilizować ją tak, aby nie doszło do efektu jo-jo po zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat diety Cambridge, zapraszam do lektury niniejszego artykułu.

Program Odchudzania Cambridge – zasady diety.

Odchudzanie w ramach tej diety oparte jest na 6 stopniach energetycznych, które pozwalają zredukować masę ciała, a następnie ustabilizować ją. Dieta opiera się na połączeniu gotowych, niskokalorycznych produktów Cambridge z naszymi tradycyjnymi posiłkami.
W zależności od naszego współczynnika BMI i celów, jakie chcemy osiągnąć, powinniśmy przystąpić do diety od poszczególnych stopni, etapów.

Większość osób dietę zaczyna od diet niskokalorycznych w ramach stopnia 2 lub 3. W zależności od wybranego stopnia dostarczamy organizmowi około 810 lub 1000 kcal, gdzie w naszym jadłospisie znajdują się produkty Cambridge w połączeniu z jednym lub dwoma posiłkami tradycyjnymi.

Po zakończeniu tych etapów przystępuje się do przejścia na wyższy poziom odchudzania i rozpoczyna się dietę stabilizacyjną w ramach stopnia 4, a następnie stopnia 5. Podczas diety stabilizacyjnej zastępujemy posiłki Cambridge tradycyjnymi naszymi posiłkami. Oczywiście te posiłki muszą być odpowiednio, dietetycznie przygotowane według zaleceń diety.

Program Odchudzania Cambridge – zasady diety.

Program Odchudzania Cambridge jest dopasowany do indywidualnych potrzeb, gdzie uwzględnia się stopień nadwagi lub otyłości, wiek, płeć, rodzaj wykonywanej pracy, styl życia, preferencje smakowe itp. Odbywa się to poprzez bezpłatną opiekę konsultanta w większości przypadków dietetyków lub lekarza.

Jest to niezbędnie ważne, aby trzymać się zasad określonych na poszczególnych stopniach Programu i do wytycznych konsultanta. Spotkania z konsultantem powinny odbywać się przynajmniej raz w tygodniu, gdzie ocenia się postępy w odchudzaniu i ustala dalszy przebieg diety.

Dlatego też, zanim przystąpi się do stosowania diety i umożliwiony będzie nam zakup produktów, należy wypełnić KARTY ZDROWIA, na podstawie których stwierdza się czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania diety.

Diety Cambridge nie mogą stosować:
– dzieci;
– młodzież poniżej 14 roku;
– osoby ze wskaźnikiem BMI poniżej 20;
– kobiety w ciąży i karmiące piersią lub które urodziły dziecko w ciągu ostatnich trzech miesięcy;
– osoby chore na anoreksję, porfirię, schizofrenię lub inne zaburzenia psychiczne;
– osoby przyjmujące leki stosowane w leczeniu otyłości;
– osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przeszły atak serca lub udar mózgu oraz osoby uzależnione od substancji psychotropowych, narkotyków, alkoholu.

Dieta Cambridge – Stopnie energetyczne.

Dieta Cambridge – Stopnie energetyczne.

Program Odchudzania Cambridge – stopień 1.

Stopień 1 opiera się na wyłącznym spożywaniu trzech lub czterech produktów Cambridge oraz wypijaniu ok. 2, litra niegazowanej wody mineralnej lub innych płynów bezkalorycznych. Ten stopień wskazany jest tylko dla osób wymagających bardzo szybkiej redukcji masy ciała, gdy oczekujemy na zbieg chirurgiczny lub rehabilitację ruchową. Warunkiem jego zastosowania jest brak przeciwwskazań zdrowotnych i może być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Ten etap odchudzania może być stosowany przez osoby, których BMI wynosi powyżej 25. Stopień 1 może być stosowany od 1 do 3 tygodni, jednak można ten czas wydłużyć pod warunkiem zastosowania tygodniowej przerwy w jego stosowaniu.

Ten stopień to dieta bardzo niskokaloryczna, gdyż w ramach tego stopnia dostarczamy organizmowi tylko 415-615 kcal, w zależności od wybranych produktów Cambridge.

Program Odchudzania Cambridge – stopień 2.

Stopień 2 to dieta niskokaloryczna, która polega na spożywaniu trzech produktów Cambridge dziennie i jednego normalnego posiłku, którego wartość energetyczna powinna wynosić ok. 260 kcal. Dodatkowo nasze posiłki wzbogacamy o 340 ml do wyboru chudego mleka, jogurtu naturalnego lub kefiru. W ramach tego stopnia diety dostarczamy organizmowi około 810 kcal dziennie.
Oczywiście obowiązkowo trzeba wypijać około 2,25 litra niegazowanej wody mineralnej lub innych płynów bezkalorycznych.
Spożywane posiłki mają małą ilość węglowodanów i tłuszczów, dzięki czemu organizm może samodzielnie spalać własne zapasy.
Podczas 2 stopnia Programu Odchudzania Cambridge zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej do zajęć bardziej rekreacyjnych (spacery, pływanie). Bardziej aktywną aktywność fizyczną zaleca się w kolejnych etapach stosowania diety.

Program Odchudzania Cambridge – stopień 3.

Stopień 3 to dieta niskokaloryczna, podczas której łączy się 2 tradycyjne dania z 2 posiłkami Cambridge.
Powinien być stosowany jako:
– faza początkowa odchudzania dla osób z otyłością BMI większą niż 30,
– faza przejściowa – tygodniowa przerwa w stosowaniu diety niskokalorycznej na poziomie 2,
– faza wyjściowa po ukończeniu odchudzania na niższych stopniach energetycznych.

Jest ona polecana także osobom, które chciałyby udoskonalić swoją sylwetkę ze względów estetycznych lub wybrać zbilansowaną dietę niskokaloryczną dopasowaną do swoich potrzeb.

W ramach tego etapu odchudzania zalecane jest wprowadzenie do naszego życia odpowiedniej aktywności fizycznej (taniec, jazda na rowerze, basen, dłuższe spacery).

Program Odchudzania Cambridge – stopień 4.

Stopień 4 to inaczej dieta stabilizacyjna w ramach, której spożywamy około 1200 kcal. Musimy tutaj wiedzieć, iż w zależności od przebiegu wcześniejszych etapów, możemy na tym etapie nadal chudnąć lub nasza waga może się stabilizować. Dieta stabilizacyjna powinna trwać minimum 2 tygodnie. Podczas diety spożywamy 2 produkty Cambridge i 3 posiłki tradycyjne.

Może być on stosowany jako:
– faza początkowa dla osób, które przygotowują się do zmniejszenia masy ciała na niższych stopniach Programu.
– faza wyjściowa po skończonym etapie odchudzania na stopniu 3 (1000 kcal).

W ramach tego etapu możemy również zacząć intensywniejsze ćwiczenia fizyczne.

Program Odchudzania Cambridge – stopień 5.

Stopień 5 to kolejny etap diety stabilizacyjnej w ramach, którego dostarczamy organizmowi około 1500 kcal. Podczas tej diety uczymy się jak utrzymać naszą wagę ciała, nieznacznie ją tracąc.  Etap ten możemy stosować po ukończeniu wcześniejszych etapów lub jeśli chcemy zmienić swoje nawyki żywieniowe.

W ramach stopienia 5 codziennie jemy jeden produkt Cambridge i 4 posiłki tradycyjne (śniadanie, II śniadanie, obiad z deserem i podwieczorek) plus 2 szklanki mleka, jogurtu naturalnego lub kefiru. Stopień ten powinien trwać minimum 2 tygodnie.

Stopień 5 powinien być stosowany jako:
– faza początkowa dla osób przygotowujących się do redukcji masy ciała na niższych stopniach Programu Odchudzania Cambridge
– faza wyjściowa po ukończeniu odchudzania na stopniu 4.

Program Odchudzania Cambridge – stopień 6.

Stopień 6 to program diety utrzymania masy ciała. Jest on ostatnim etapem diety Cambridge, podczas którego musimy wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę w zakresie zdrowego odchudzania i zdrowej diety. Jest to jeden z najtrudniejszych etapów, gdyż osiągnęliśmy już swoje cele dietetyczne i musimy eliminować z naszej diety pokusy dietetyczne, oraz nie możemy pozwolić na powrót złych nawyków żywieniowych. Powinniśmy starannie planować nasze posiłki, aby było to racjonalne odchudzanie.

 

Dieta Cambridge - Program Odchudzania Cambridge

Produkty Cambridge.

Produkty Cambridge to niezbędne w diecie gotowe lub łatwe do przygotowania produkty. Są one niskokaloryczne i odpowiednio zbilansowane. Zawierają więc odpowiednie ilości składników odżywczych, których potrzebujemy co dnia. Nie zaburzamy dzięki temu pracy naszego organizmu. Możemy je stosować jako suplementy codziennej diety.

Produkty posiadają certyfikaty kontroli wydane przez PCBC SA oraz pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia.

W ramach diety Cambridge macie Państwo do wyboru takie produkty jak:

– Spaghetti o smaku Bolognese
– Owsianki występujące w trzech smakach: oryginalna, o smaku jabłkowo-cynamonowym i orzechowym
– Napoje w 9 smakach do wyboru:mango, ciastka maślanego, czekoladowo-miętowym, bananowym, owoców leśnych, truskawkowym, toffi z orzechami, waniliowym, kakaowy. Dla osób z nietolerancją laktozy są dwa napoje: o smaku kakaowo-pomarańczowym oraz o smaku cappuccino.
– Napoje ze słomką w trzech smakach kakaowy, truskawkowym oraz bananowym.
– Batony które dzielą się na 2 grupy:
I grupa: batony z chrupkami sojowymi w polewie czekoladowej: orzechowy, żurawinowy, czekoladowo-miętowym oraz w polewie jogurtowej: jogurtowo-cytrynowy

II grupa: batony miękkie w polewie czekoladowej: czekoladowy, o smaku pomarańczowym oraz o smaku toffi
– Zupy które mamy do wyboru o smaku kurczaka z grzybami, o smaku orientalnym, pomidorowa, jarzynowa.

Dla osób z nietolerancją laktozy przygotowane są dwie zupy: porową i grzybową
– Ryże na których grupę składa się budyń ryżowy o smaku waniliowym oraz ryż orientalny o smaku kurczaka curry
– Dania gotowe – kurczak po śródziemnomorsku oraz kurczak curry
– Błonnik rozpuszczalny pochodzenia naturalnego
– Dodatki czyli produkty które dodajemy do wody aby zmienić jej skład. W ramach diety Cambridge mamy dodatek do wody o smaku jagodowym, pomarańczowym lub o smaku warzywnym
Wszystkie produkty do nabycia są na oficjalnej stronie Programu Odchudzania Cambridge http://dieta-cambridge.pl

 

Program Odchudzania Cambridge – podsumowanie diety

Program Odchudzania Cambridge – podsumowanie diety.

Program odchudzania Cambridge można stosować wyłącznie po wypełnieniu specjalnej ankiety oraz pod okiem konsultantów, którzy kontrolują nasze poczynania w ramach naszego odchudzania. Należy ściśle przestrzegać jej zasad, a produkty kupować wyłącznie poprzez oficjalnego przedstawiciela na terytorium kraju. Mamy wtedy pewność, iż dostajemy produkt pełnowartościowy, a poprzez opiekę konsultantów, wiemy, iż nasza dieta przebiega prawidłowo i we właściwym kierunku.

 

Stosując się do tych zasad możemy zrzucić wszystkie nasze zbędne kilogramy, gdyż poprzez swoje zróżnicowania dieta jest zarówno la osób, które chcą schudnąć kilka kilogramów jak i kilkanaście.

Oczywiście odnośnie diety Cambridge urosło kilka mitów, ale mamy nadzieje, że podane powyżej informacje rozwiały je.

Szczegółowe informacje o zasadach diety oraz możliwościach zakupu produktów Cambridge znajdziecie Państwo na stronie wyłącznego dystrybutor produktów Cambridge w Polsce firmy HOL-TRADE Sp. z o.o.

 

One comment

  • Karol Warszawa

    Każda kwestia suplementów, planu posiłków ma znaczenie przy odchudzaniu, ważne aby to dobrze wykorzystać w ramach naszej codziennej diety odchudzającej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *