Dieta Bananowa

Dieta Bananowa

Dieta bananowa jest dla osób, które chcą szybko schudnąć nawet do 7 kg w ciągu miesiąca. Dieta jak sama nazwa wskazuje, opiera się spożywaniu bananów. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcę w sposób mało skomplikowany zrzucić zbędne kilogramy, nie chcą liczyć kalorii i liczą na prostotę w odchudzaniu.

Zapoznaj się z trzema wariantami diety bananowej i wybierz odpowiedni dla siebie.

1. Trzydniowa dieta bananowa

W ramach tego wariantu dieta bananowa trwa 3 dni i polega na spożywaniu w ciągu dnia trzech bananów i wypijaniu 3 szklanek mleka oraz 2 litrów niegazowanej wody mineralnej.
Taki jadłospis powinien trwać właśnie przez trzy dni i według twórców diety, pozwala nam to na zrzucenie 3 kilogramów. Jest to więc wariant dla osób chcących szybko zrzucić kilka kilogramów.

2. Siedmiodniowa dieta bananowa

W ramach tego wariantu dieta trwa siedem dni, a polega na spożywaniu trzy razy dziennie posiłku opartego na bananach i płatkach owsianych.
Posiłek ten przyrządza się w następujący sposób:
Do 3 płaskich łyżeczek płatków owsianych należy dodać pół banana, łyżeczkę miodu oraz szklankę maślanki lub niesłodzonego jogurtu naturalnego. Tak przygotowane musli starczy na 1 posiłek dziennie. Pamiętaj, musisz zjeść 3 takie posiłki.
Dodatkowym zaleceniem jest dostarczenie organizmowi 1,5 litra wody dziennie, a w przerwie między posiłkami zjadanie małego jabłka.

Dieta Bananowa jadłospis

Poniżej pełen dzienny jadłospis diety bananowej:

Śniadanie:
Połówkę banana miksujemy z 3 łyżkami płatków owsianych, szklanką soku pomarańczowego i łyżeczką miodu. Na 15 przed i po posiłku wypijamy szklankę wody.

Drugie śniadanie:
1 jabłko

Obiad:
Połówkę banana miksujemy z 3 łyżkami płatków owsianych, szklanką jogurtu naturalnego i łyżeczką miodu. Na 15 przed i po posiłku wypijamy szklankę wody.

Podwieczorek:
1 jabłko

Kolacja:
Połówkę banana miksujemy z 3 łyżkami płatków owsianych, szklanką maślanki i łyżeczką miodu. Na 15 przed i po posiłku wypijamy szklankę wody.

3. Miesięczna dieta bananowa

Trzeci wariant diety bananowej jest przeznaczony do stosowania przez 30 dni. W ramach tego wariantu nasz jadłospis powinien wyglądać następująco:
Bananowe śniadanie składające się z 1 dużego lub 2 małych bananów popitych szklanką niegazowanej wody. Pozostałe posiłki komponowane są według własnego uznania, jednak musimy pamiętać, iż nie możemy jeść słodyczy, pic alkoholu oraz nabiał powinien być ograniczony. Nie możemy również zwiększać ilość spożywanych pokarmów do tego, co było przed rozpoczęciem diety.
Przy tym wariancie możemy zrzucić maksymalnie 7 kg.
Banany dzięki swojej kaloryczności oraz składowi powodują brak uczucia głodu.

Ważne!
Dieta bananowa w wariancie siedmiodniowych i trzydniowym opiera się na niewielkiej ilości spożywanych produktów odżywczych. Nie dostarczamy wtedy organizmowi wszystkich składników i dlatego nie powinna, ona być stosowana dłużej niż zalecany okres stosowania.

dieta bananowa odchudzanie

Dieta bananowa to nie tylko odchudzanie.

Stosowanie diety bananowej to nie tylko rozwiązanie dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.
Dieta bananowa jest rozwiązaniem na stres i zmęczenie. Wszystko dzięki wysokiej zawartości w banach potasu i witamin z grupy B.
W przypadku wariantu siedmiodniowego mamy również do czynienia z dietą oczyszczającą, gdyż banany w połączeniu z bogatymi w błonnik płatkami owsianymi oczyszczają nasz organizm z toksyn.
Ważnym składnikiem diety bananowej jest miód, który ma pozytywny wpływ na nasz organizm poprzez wzmocnienie serca, poprawia pracę wątroby, łagodzi skutki palenia papierosów oraz nadużywania alkoholu.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *