Dieta Andersona – podstawowe informacje

dieta andersona warzywa

Dieta Andersona jest to dieta niełączenia produktów węglowodanowych i białkowych. Opiera się głównie na spożywaniu warzyw, owoców i orzechów oraz unikaniu używek takich jak kawa, herbata czy alkohol. Na diecie Andersona chudnie się około 1 kg w ciągu tygodnia.

 

 

Ważną zasadą diety Andersona jest przyjmowanie określonej grupy produktów spożywczych w pewnych z góry ustalonych przedziałach godzinowych, i tak:

– od rana do południa można spożywać wyłącznie owoce i soki owocowe, należy je przyjmować jedynie na czczo;
– od południa do godziny 16 dozwolone są soki warzywne, a także zielone warzywa, które można spożyć minimum pół godziny po wypiciu soku warzywnego;
– od godziny 16 do 20 można jeść wszystko, co pozwoli nam zaspokoić głód. Bezwzględnie pamiętać należy o zasadzie niełączenia białek z węglowodanami, to jest podstawowa rzecz w diecie Andersona;
– po godzinie 20 nie można już jeść, nie możemy spożywać żadnych posiłków.

Dieta Andersona odchodzi od popularnej reguły zjadania posiłków o ściśle wyznaczonych porach, wyznaczając zamiast tego ramy czasowe odpowiednie dla spożycia danej grupy produktów.

 

dieta andersona

Według diety Andersona nie możemy jeść na zapas.

Podczas stosowania tej diety po jedzenie powinniśmy sięgać tylko wtedy, gdy jesteśmy naprawdę głodni i powinniśmy jeść tyle, aż poczujemy się najedzeni. Zasady diety Andersona zakazują jedzenia na ZAPAS. Formalnie ta zasada powinna obowiązywać zawsze gdy stosujemy jakąkolwiek dietę.

Podczas stosowania diety Andersona istotne jest też picie tylko i wyłączenie między posiłkami, a nie w ich trakcie lub bezpośrednio po nich.

dieta andersona zasady

Dla kogo dieta Andersona.

 

Dieta Andersona nie jest dla osób z duża nadwagą, z uwagi na mały spadek wagi, jednak przy przejściu na tą dietę na stałe, możemy sobie zapewnić powolny spadek wagi w długim okresie czasu, tym samym wyznaczając sobie reguły żywieniowe, które możemy stosować cały czas, podczas swojego życia. Przeważnie jest ona zalecana osobą, które maja kilka, kilkanaście kilogramów do zrzucenia. Oczywiście tyczy się to osób, które chcą ją zastosować tylko, w okresie odchudzania, a następnie nie stosować się do jej zasad. Gdy chcemy ją stosować cały czas, nie ma wtedy ograniczeń.

 

Zawsze możesz porozmawiać na temat tej diety na naszym forum w tematach dotyczących diety Andersona – http://www.forum.mojadieta.pl/forum-dieta-andersona

One comment

  • Tolka

    Dieta Andersona jest to dieta niełączenia produktów węglowodanowych i białkowych. – nie wiem czy to dobre rozwiązanie, gdyż przecież cały czas nie będiemy jedli tak samo. I co wtedy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *