8 porad jak zachować wagę podczas świąt

Porady święta odchduzanie

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku jest to doskonała okazja do spotkań z najbliższymi, świętowania a co za tym idzie, jesteśmy narażeni na odstępstwa od stosowanej przez nas diety i tym samym narażeni jesteśmy na zniweczenie naszych sukcesów w walce z nadwagą.

O wiele prościej jest świętowania w swoim miejscu zamieszkania, gdyż wtedy to my decydujemy, co znajdzie się na naszym stole, co podamy innym. W takim przypadku mamy ułatwione zadanie, a poniżej kilka zasad, aby zachować swoją figurę i nie narazić się na złośliwe komentarze.


1. Przygotowując potrawy świąteczne, możesz przygotować je w takiej odchudzonej wersji, która nie będzie bombą kaloryczną.

2. Zmień sposób smażenia ryb. Nie muszą to być tłuste ryby z dużą zawartością panierki, smażone na głębokim tłuszczu. Możesz je przygotować bez panierki, a jedynie doprawić je przyprawami. Tak samo, jak śledzie. Nie muszą być przygotowane na śmietanie. Można je przyrządzić z jogurtem.

3. Możesz przygotować lżejsze kalorycznie wersje sałatek czy też surówek.

4. Zrezygnuj ze śmietany dodawanej do zupy grzybowej czy barszczu.

5. Przy odgrzewaniu potraw staraj się unikać smażenia. Pierogi można bowiem podgrzać na wodzie.

6. Podczas świątecznych posiłków staraj się zachować umiar i raczej staraj się próbować potrawy z wigilijnego stołu. Skup się również na potrawach typowo świątecznych.

7. Po każdym posiłku dobrze jest zaznać trochę ruchu. Nie musisz z rodziną siadać od razu przed telewizorem. Zaproponuj spacer, aby zobaczyć świąteczne dekoracje w naszym mieście. Z pewnością każde centrum miasta w tych dniach będzie wystrojone. Poprawi to spalenie zbędnych kalorii, które z pewnością będą nie od łączne w tych dniach.

8. Teraz jedna z ważniejszych porad. Podczas świąt nie korzystaj wagi ani nie korzystaj z niej zaraz po nich. W tym czasie nieuniknione są drobne skoki wagi, dlatego lepiej być na to przygotowanym. Po świętach po powrocie do codziennie diety wszystko wróci do normy.

8 porad jak zachować wagę podczas świąt
Oczywiście to nie wszystkie sposoby, aby zachować swoją wagę podczas świąt. Jak macie jakieś swoje sprawdzone sposoby, to komentarze są do Waszej dyspozycji.

One comment

  • Miła

    Ważne aby myśleć podczas świąt, a wtedy nasze odchudzanie będzie właściwe według świąt. Jak nie umiemy się powstrzymać z jedzeniem to co nam pozostaje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *